Schronisko PTTK Samotnia
 
O nas
Historia
Oferta
Cennik
Rezerwacja
Aktywności
Galeria i tapety
Kontakt
Jak do nas dotrzeć
camp 66
Blog Marka Arcimowicza
szkola gorska
Pomiar Czasu Zachar
Kolokacja serwerĂłw Amsnet
sasanka
Nozbe

WyprzedażnartDrodzy goście - jeśli nie chcecie przeoczyć ważnych wydarzeń "samotnianych" zostawcie nam swój adres mailowy.
Poinformujemy Was w pierwszej kolejności:2018 styczeń

Podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się nam zebrać
22765.39
Dziękujemy!
2017 grudzień

Prosimy o zabranie ciepłych ubrań, bo zima już na stałe zagościła w Karkonoszach!PROGRAM GÓRSKIEJ
WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W SAMOTNI

SOBOTA 13.01.2018
11.00 - "Wielkie święta nad Gangesem " - Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie
12.00 - „Białowieża” - Paweł Młodkowski
13.00 - „Grenlandia” - Jakub Rybicki
14.00 - "Fakty i mity o Evereście - Monika Witkowska
15.00 - „Sport okiem fotografa” - Adam Nurkiewicz
16.00 - „Tatry 2” - Adam Brzoza
17.00 - „Zawód - reporter” - Wojtek Grzędziński
18.00 - „NewComers” - Marcin Zaborowski
19.00 - Licytacja prowadzona przez Tomka Banasiewicza i Macieja Sokołowskiego !!!

Po licytacji - wspólne zdjęcie przed Samotnią - Koncert Zespołu Foliba

NIEDZIELA 14.01.2018
10.00 - "Śladami marzeń" - Michał Kochańczyk
11.00 - „Rok z życia Górfanki"- Anna Czerwińska
12.00 - "Podlasie” - Krzysztof Jakubowski
13.00 - "Gruzja - tajemnice wschodniego Kaukazu" - Magda Konik
14.00 - „Rush slowly - Katamaranem po Karaibach” - Agnieszka i Staszek Zasada
15.00 - „Nie taki Damavand straszny jak go malują” - Michał Zawadzki


PROGRAM TRADYCYJNIE JESZCZE W ROZBUDOWIE :-)


2017 listopad

W dniach 01-03.12.2017
w schronisk PTTK Samotnia im Waldemara Siemaszki w Karpaczu organizujemy spotkanie Turystycznych Rodzin
MAMA,TATA,i JA Z MIKOŁAJEM W KARKONOSZACH
Celem spotkania jest integracja rodzin biorących udział w ogólnopolskim konkursie PTTK Turystyczna Rodzina, promocja turystyki rodzinnej, odkrycie uroków zimowej turystyki w Karkonoszach , wędrówka z Mikołajem2017 wrzesień

LAWINA 2017 już za nami!
Wyniki można sprawdzić na stronie www.pomiarczasu.com2017 lipiec

Wrzesień coraz bliżej, a wraz z nim kolejne wydarzenia w kalendarzu Samotni:

9.09 - zapraszamy na coroczne święto zbiegania. Już XV edycja Lawiny - marszozbiegu ze Śnieżki do Samotni wystartuje z najwyższej góry Karkonoszy o godzinie 13.00.
Więcej informacji: lawina.szkolagorska.com na stronie FB

17-22.09 - odbędą się wrześniowe warsztaty Tai Chi. Kurs jak zawsze obejmie 5 dni intensywnych ćwiczeń ruchowo-oddechowych. Zapewniamy m.in. opiekę instruktora, nocleg i i wyżywienie – wszystko w cenie od 650 zł/os.
Więcej informacji znajdziecie na stronach szkoły górskiej.2017 czerwiec

4-9.06. - zapraszamy na warsztaty Tai Chi. Kurs jak zawsze obejmie 5 dni ćwiczeń ruchowo-oddechowych. Praktyka zawiera 4 tury zajęć dziennie w tym godzinę medytacji. Zapewniamy m.in. opiekę doświadczonego instruktora, nocleg i i wyżywienie. Więcej informacji znajdziecie na stronach szkoły górskiej i naszym facebooku.
Szczegóły: wydarzeniu na FB i na stronie Szkoły Górskiej

15-18.06 - czeka nas kolejny w tym roku długi weekend. Warto wykorzystać cztery dni wolnego na przyjazd w góry. Zapraszamy na kiełbaskę z grilla okraszną ciemnym, lanym piwem dostępną w naszym zewnętrznym bufecie na świeżym powietrzu!2017 kwiecień

W kotle Małego Stawu jeszcze sporo śniegu. Niedługo jednak i do nas zawita prawdziwa wiosna, a wraz z nią nowe sezonowe menu. Samotniowi kucharze zachęcają do spróbowania!

14-17.04 - przybędą do Samotni wielkanocni goście. Jak co roku przygotowaliśmy pakiet wielkanocny. Trzy noclegi z wyżywieniem i uroczystym niedzielnym śniadaniem od 360 zł/os do 390 zł/os.
cennik

4 - 9.06. - zapraszamy na kolejne warsztaty Tai - chi. Świeże, górskie powietrze, relaks, skupienie, ćwiczenia ruchowe, rozmowy - każdego dnia. Wszystko pod opieką doświadczonego instruktora Jakuba Byrczka.
5 noclegów, wyżywienie i udział w warsztatach - od 650 do 750zł/os. Zapisy i informacje pod naszym mailem i numerami telefonów Samotni.

Szczegóły: na FB i na stronie Szkoły Górskiej 2017 marzec

Sezon szkoleń skiturowych 2017 już zamknęliśmy, ale warunki na narty turowe ciągle są bardzo dobre. Zapraszamy zatem do korzystania z naszej wypożyczalni. Spora grupka tegorocznych kursantów, którzy już wiedzą jakie to ekscytujące, gorąco zachęca by spróbować

Czas więc przywitać sezon górskiego oddechu i skupienia z Tai-Chi. Nadchodzący kurs w Samotni już 19-24.03. Jest jeszcze możliwość zapisów na najbliższy termin, więc zachęcamy. Dla tych wrażeń - warto!

Kolejne szkolenie Tai-Chi zorganizujemy późną wiosną: 4 – 9.06. Zapisy trwają. Kurs jak zawsze obejmie 5 dni intensywnych ćwiczeń ruchowo-oddechowych. Zapewniamy m.in. opiekę instruktora, nocleg i i wyżywienie. Więcej informacji znajdziecie na stronach szkoły górskiej 2016 grudzień

Za nami czas obfity w wydarzenia. Gościliśmy studentów wydziału Radia i Telewizji z UŚ w Katowicach na warsztatach fotograficznych oraz kursantów Tai - chi z niezastąpionym Jakubem Byrczkiem, gościlismy rodzinki w czasie kolejnego weekendu "Mama, tata, góry i ja" z PTTK w osobie Pani Joli Śledzińskiej, obradował u nas zarząd GOPR, ba odwiedził nas nawet Mikołaj. Uff. A teraz wyglądamy już Świąt i Nowego Roku.

Zapraszamy na najbliższe wydarzenia:
14-15.01
Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawita do Samotni ze swoim niepowtarzalnym klimatem. Kto był ten wie, a kto nie był, ten pozna sławe jednej z najhuczniejszych imprez w naszym kalendarzu. Wykłady, licytacje, zabawa - już nie możemy sie doczekać. Szczegółowy program pojawi się niebawem: na stronie wydarzenia

luty/marzec
W lutym i marcu 2017 zapraszamy do Schroniska PTTK Samotnia na kursy skiturowe. Sześciodniowe szkolenia odbędą się na dwóch poziomach trudności: dla początkujących (którzy nie mieli do czynienia ze skiturami ale zaczęli już jazdę na nartach) i średnio zaawansowanych (tych, którzy lepiej radzą sobie na nartach zjazdowych, ale chcą zacząć lub doskonalić umiejętności poruszania sie na nartach turowych). Cena kursu 1200 zł (lub 920 z własnym sprzętem) obejmuje naukę z instruktorem oraz noclegi z wyżywieniem w schronisku.
Wiecej informacji i terminy: na stronie szkoły stronie FB Samotni
Zapisy: schronisko@samotnia.com.plArchiwum aktualności

Schronisko PTTK
"SAMOTNIA"
nad Małym Stawem
im. Waldemara Siemaszki

 
Schronisko PTTK "SAMOTNIA"
ul. Na Śnieżkę 16
58-540 Karpacz

tel/fax +48 (75) 7619376
schronisko@samotnia.com.pl

Mapa położenia na googlemaps

samotnia.com.pl od 1995 r.
Kopiowanie, modyfikowanie oraz transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób, powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach serwisu materiałów dozwolona jest wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
kolokacja serwerów AMSNET